flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Важливі зміни в судовому законодавстві України

03 квітня 2017, 09:40

   Зміни в Кодексі адміністративного судочинства вимагають нової термінології і сприятимуть доступу до правосуддя.

Про це заявила суддя Київського апеляційного адміністративного суду Оксана Епель, яка проаналізувала зміни в Кодексі адміністративного судочинства (КАС) в рамках законопроекту «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

За її словами, законопроект передбачає удосконалити адміністративний процес з метою дотримання основних принципів судочинства, закріплений Конституцією, а також усунути недоліки і прогалини у правовому регулюванні розгляду адміністративних справ.

  «Я впевнена, що зміни в КАС забезпечують ряд новацій, більшість з яких дійсно необхідні і допомагають врегулювати дискусійні питання, що виникають на практиці», - пояснила Оксана Епель. Наприклад, в ст. 4 з'являється «чітке визначення публічно-правового спору, яке розширено і конкретизовано в порівнянні з чинною редакцією КАС (п. 1 ч. 1 ст. 3), що згадує цю категорію виключно в контексті визначення справи адміністративної юрисдикції».

За словами судді, ця ж стаття встановлює поняття адміністративного договору; дає чітке уявлення про його правову природу і можливості практичного використання в адміністративному процесі.

Вводяться визначення понять нормативно-правового та індивідуального актів, які більш ніж актуальні для адміністративної юрисдикції і на сьогоднішній день також є проблемними через відсутність чітких законодавчих визначень.

Також закріплюються поняття похідного вимоги і розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, які мають основоположне значення при визначенні суми судового збору. Передбачається, що врегулювання на законодавчому рівні питання про похідні позовних вимогах нарешті поставить крапку в спорах в цій області і сприятиме доступу до правосуддя.

  «Таким чином, в цілому нововведення, які стосуються термінології, є потрібними і позитивними», - зазначила Оксана Епель.