Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Залучення ЗМІ до висвітлення судового процесу (що стало останнім трендом) якщо і не гарантує перемогу, то принаймні змушує суддю уважніше досліджувати матеріали справи та дотримуватися вимог закону. Але де межа законності?
Власним досвідом юристи ділилися з колегами на тематичному семінарі, ініційованому Асоціацією правників України, що днями відбувся у Києві.
Адвокат, партнер АО «Спенсер і Кауфманн» Юрій Петренко назвав кореспонденту«ЗіБ» критерії правомірності впливу на суд через ЗМІ.
«Правила адвокатської етики зобов’язують нас у професійній діяльності виходити з переваги інтересів клієнтів перед будь-якими іншими міркуваннями. Але в межах дотримання принципу законності. Адвокат повинен застосовувати усі законні засоби ефективного вирішення спору на користь клієнта, - наголосив він. - З другого боку, будь-яка форма втручання в діяльність судді, включаючи тиск через ЗМІ, становить об’єктивну сторону складу злочину, передбаченого ст.376 Кримінального кодексу».
Правник звернув увагу на те, що диспозиція цієї статті встановлює обов’язковість мети: перешкодити виконанню суддею службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення. «Коли такої мети немає — адвокат діє цілком правомірно», - зазначив Ю.Петренко, навівши приклад правомірного впливу на суддю: «Якщо суддя, розглядаючи справу, порушує процесуальний закон, принципи судочинства (і в адвоката є відповідні докази), то поширення такої інформації, зокрема за допомогою ЗМІ, у жодному випадку не може вважатися порушенням».
«Такий захист інтересів клієнта є цілком припустимим і навіть необхідним», - резюмував він.