flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КС перевірить норми щодо довічного утримання судді

06 липня 2015, 14:20

 

  Пленум Верховного Суду України постановив звернутись з конституційними поданням стосовно положень законів України, якими врегульовано розмір довічного грошового утримання судді. Зокрема, судді стурбовані зменшенням суми утримання.

Як повідомляє кореспондент "ЗіБ", судді незадоволені звуженням гарантій матеріального забезпечення та соціального захисту.

Так, ч.3 ст. 141 Закону про судоустрій в редакції Закону про забезпечення права на справедливий суд передбачалось, що щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання повинен був збільшуватись на 2% заробітку, але не більшим ніж 90 % заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання.

Окрім того, передбачалось, що у разі зміни грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

Однак, Законом №213-VІІІ щодо пенсійного забезпечення у вище вказані норми були внесені зміни, зокрема, встановлено менший розмір щомісячного довічного грошового утримання судді - 60 % грошового утримання судді, який працює на відповідний посаді, а також вилучені норми щодо двохпроцентного збільшення розміру щомісячного довічного утримання судді та стосовно перерахунку щомісячного довічного утримання у разі зміни грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді.

З огляду на це 38 суддів ВСУ висловились за те, щоб направити до КСУ подання щодо відповідності положень частини третьої, абзацу четвертого та речення першого абзацу шостого частини п’ятої статті 141 Закону від 7 липня 2010 року № 2453-VІ «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України від 12 лютого 2015 року № 192-VІІІ «Про забезпечення права на справедливий суд» у взаємозв’язку з положеннями підпункту 5 пункту 2, пункту 17 розділу І, пункту 5 розділу ІІІ Закону України від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» стосовно звуження гарантій матеріального забезпечення та соціального захисту суддів у відставці положенням статті 8, частини першої статті 21, частини першої, пунктів 2, 9 частини п’ятої статті 126 Конституції України.