Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Обмеження права на судовий захист через запровадження обов’язкового досудового врегулювання спорів (навіть в окремих випадках) може неоднозначного сприйматися з точки зору гарантій ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Таку позицію у зв’язку із пропозицією закріпити в Конституції обов’язкове досудове врегулювання спору у випадках, встановлених законом, висловив Вищий господарський суд України, передає видання «Закон і Бізнес».
На думку суддів, застосування позасудових процедур вирішення спорів повинно бути вигідним сторонам, а не примусовим!
Наголошується, що свого часу Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) у пункті 51 Висновку до проекту Закону України про внесення змін до Конституції щодо зміцнення незалежності суддів та до змін, запропонованих Конституційною Асамблеєю, від 15.06.2013 № 722/2013 зазначила, що у запропонованих Конституційною Асамблеєю змінах до Конституції України існує також посилання на позасудовий спосіб врегулювання суперечок і арбітражні органи, та висловила здивування, "чому положення, які визначають ці питання, повинні врегульовуватись на конституційному рівні".
З повним текстом пропозицій Вищого господарського суду України щодо вдосконалення конституційного регулювання питань визначення судової системи України та юрисдикції судів можна ознайомитися тут.
Нагадаємо, Конституційну Комісію було утворено Указом Президента України від 03.04.2015 № 119 з метою напрацювання узгоджених пропозицій щодо змін до Конституції України із залученням до цієї роботи представників різних політичних сил, громадськості, вітчизняного та міжнародного експертного середовища, сприяння досягненню громадського та політичного консенсусу щодо вдосконалення конституційного регулювання суспільних відносин в Україні.