flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддям урізали пенсійні виплати

16 березня 2015, 10:32

 

Президент підписав закон, що позбавив суддів права на довічне грошове утримання, якщо вони продовжують працювати як в судовій системі, так і на державній службі. Якщо ж суддя після виходу у відставку працевлаштувався деінде, пенсійні виплати скоротять ще на 15%.

 

Відповідний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2.03.2015 №213-VIII передбачає, що аналогічні обмеження зачеплять практично усіх працюючих пенсіонерів. За загальним правилом з 1 квітня цього року вони отримають лише 85% призначеної раніше пенсії, якщо вона більша за 150% прожиткового мінімуму для непрацездатних, який наразі складає 949 грн. Щоправда, менше цих 150% (1423,5 грн.) пенсія не урізатиметься. Але і більше 10 прожиткових мінімуми (9490 грн.) не виплачуватиметься — не залежно від часу призначення пенсій.

 

До того ж не буде й перерахунку виплат усім пенсіонерам, який мав би проводитися відповідно до зростання інфляції та інших передбачених законодавством умов. Цей обов’язок Пенсійного фонду перенесено на 1 грудня цього року, коли має зрости прожитковий мінімум та мінімальна зарплата.

 

Законом також передбачено поступове підвищення пенсійного віку на 5 років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах і за вислугу років. Буде збільшений і страховий стаж, необхідного для призначення пенсій для окремих категорій громадян на 5 років.

 

Пенсійні обмеження не зачеплять лише тих держслужбовців-пенсіонерів, які є інвалідами I та II групи; інвалідами війни III групи; учасниками бойових бій, а також особами, на яких поширюється дія п.1 ст.10 закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Також пенсійні виплати здійснюватимуться у повному обсязі тим, хто проходить військову службу або перебуває на посадах у силових структурах, включаючи Національну гвардію, апарат РНБОУ та військові прокуратури.

 

До цього ж переліку несподівано потрапили і члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради юстиції.