Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Конституційний Суд України попросили надати офіційне тлумачення п.2 ч.1 ст. 309 Кримінального процесуального кодексу України №4561-VII від 13.04.2012 і дати відповідь на питання, чи може бути оскаржено в апеляційному порядку ухвалу слідчого судді суду, винесену за результатами розгляду клопотання слідчого (прокурора) про обрання відносно особи запобіжного заходу в порядку, передбаченому ч.6 ст. 193 КПК.
З відповідним конституційним зверненням до КСУ звернувся адвокат АО “AVER LEX” Ігор Федоренко.
Також адвокат просить розтлумачити, чи має право суд апеляційної інстанції відмовляти у відкритті апеляційного провадження за апеляційної скаргою на ухвалу слідчого судді суду, винесену за результатами розгляду клопотання слідчого (прокурора) про обрання відносно особи запобіжного заходу в порядку, передбаченому ч.6 ст. 193 КПК.
Необхідність тлумачення вище вказаних норм І.Федоренко пояснює неоднозначною практикою застосування судами положень п.2 ч.1 ст. 309 КПК.
Нагадаємо, п.2.ч.1 ст. 309 КПК передбачено, що під час досудового розслідування в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або відмову в його застосуванні.
Що ж стосується ч.6 ст. 193 КПК, то нею передбачено, що слідчий суддя, суд може розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого, лише у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбачених статтею 177 КПК, буде доведено, що підозрюваний, обвинувачений оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
На даний момент звернення опрацьовується в Секретаріаті КСУ.
З текстом конституційного звернення можна ознайомитись за посиланням.