Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Підозрюваний, обвинувачений, заставодавець зобов’язаний надати слідчому судді, суду лист-клопотання, в якому зазначити джерела походження коштів, внесених у якості застави, та надати документи, які підтверджують легальність походження коштів.
Такі зміни до КПК пропонує внести народний депутат Сергій Каплін, який зареєстрував законопроект №2086 “Про внесення змін до статті 182 Кримінального процесуального кодексу України (щодо підтвердження легальності походження коштів, внесених у якості застави)”.
Відповідно до проекту легальність походження коштів, які передаються у якості застави, підтверджується:
- з боку фізичних осіб – декларацією про прибутки за минулий рік, за її відсутності – довідкою про
заробітну плату за минулий рік або іншим документом;
- з боку юридичних осіб - декларацією про прибутки за минулий квартал або іншим документом та довідкою про наявність відповідної суми грошей на розрахунковому рахунку на день, що передує дню прийняття рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді застави.
Слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів з дня отримання документів, які підтверджують легальність походження коштів застави зобов’язані провести перевірку повноти, достатності, достовірності поданих документів та винести ухвалу про виконання або невиконання обов’язку підозрюваного, обвинуваченого або заставодавця щодо підтвердження легальності походження коштів. Якщо легальність походження коштів не підтвердилась, відповідна ухвала є підставою звернення застави в дохід держави та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.