Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Рада суддів загальних судів на своєму черговому засіданні розглянула питання незаконного втручання сторонніх осіб у діяльність судів. Члени ради переконані, що з боку держави підтримка не прийде, а отже, володарям мантій залишається особисто турбуватися про власну безпеку.
Відомості про непоодинокі випадки втручання громадськості в діяльність окремих служителів Феміди та блокування роботи судових установ дедалі частіше надходять з регіонів нашої держави. Та найбільшою загрозою, за твердженням члена РСЗС Миколи Волошина, є те, що правоохоронні органи, які мають гарантувати безпеку всіх без винятку громадян, останнім часом утримуються від виконання своїх обов’язків, коли мова заходить про безпеку суддів. За його словами, міліціонери обрали для себе роль сторонніх спостерігачів. Підтримала колегу і член ради Олександра Ткач, повідомивши присутнім, що їй також відомий випадок, коли міліція, знаючи про факт блокування суду, не направила туди жодного свого працівника. Тим самим життя та здоров’я володарів мантій та працівників апарату опинилися під загрозою.
Обговорюючи цю проблему, «самоврядники» визнали, що численні звернення до керівництва держави і Ради суддів не є достатнім способом реагування та, як зауважив голова ради Павло Гвоздик, ще й малоефективним. Під час дискусії судді наголосили, що жодних дієвих кроків чи хоча б порад керівництва країни, як протидіяти тиску, судова влада не отримала. До того ж часто громадян підбурюють народні обранці. «Окремі нардепи вважають, що можна відкрито заявляти про те, що суддів будуть викидати у вікна, — обурювався М.Волошин. — Своє ставлення до суду держава вже показала».
На думку «загальників», залишається й проблема необ’єктивного висвітлення діяльності суддів у ЗМІ, через що в суспільства формується негативний образ системи в цілому. За твердженням П.Гвоздика, судам треба якомога оперативніше налагоджувати зв’язок із громадськістю через створення окремих незалежних інформканалів. Не зайвим, на його переконання, буде й удосконалення роботи прес-секретарів судів, посади яких мають значитися окремими одиницями штатного розпису. Адже виконання такої відповідальної роботи на громадських засадах, на думку голови ради, не буде ефективним.
Детальніше про засідання РСЗС читайте в наступному числі «ЗіБ».