Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Нинішній склад ВККС не може допустити того, щоб судді стали заручниками через “процедуру обрання дефектом чи порушенням”.
На цьому наголосив секретар Комісії Станіслав Щотка, відповідаючи на питання журналістів щодо того, чи вважають члени ВККС легітимними рішення попереднього складу Комісії, які вони приймали після набрання чинності Закону “Про відновлення довіри до судової влади в Україні”, тобто після 11 квітня.
Так, як пояснив Юрій Тітов, на організаційному засіданні члени ВККС вирішили, що повноваження попереднього складу Комісії закінчились 11 квітня. Зокрема, Комісія працює над питанням щодо суддів, рекомендації для обрання чи переведення яких були надані попереднім складом ВККС після 11 квітня.
На зустрічі з журналістами голова ВККС Сергій Козьяков наголосив, що нині в Комісії “накопичилась кризова кількість справ”.
Як розповів заступник голови ВККС Микола Патрюк, до Комісії надійшло більше 400 заяв щодо обрання суддів безстроково, а ще трохи більше ніж у 100 суддів повноваження закінчились.
За словами М.Патрюка, в першу чергу Комісія надаватиме перевагу розгляду питань щодо переведення суддів, які працюють в судах, розташованих на території проведення АТО. За словами заступника голови ВККС, перевестися хочуть 148 суддів (в межах 5-тирічного строку перебування на посаді) з Донецької, Луганської областей та Криму і 98 суддів, обраних безстроково, з тих же регіонів.
С.Щотка також розповів про ситуацію, яка склалась з дисциплінарними справами. Так, станом сьогодні, до Комісії надійшли 8 943 скарги. На даний момент за допомогою автоматизованої системи розподілено між членами комісії 1 748 скарг. Сьогодні ще буде розподілено 1236 скарг.
Також у Комісії перебуває 10 подань Генпрокурора щодо відсторонення суддів від посади. Як наголосив С.Щотка, на найближчому засіданні ВККС в грудні, 8 подань будуть розглянуті, а 2 ще не встиги поставити до порядку денного, оскільки вони надійшли недавно.
Серез проблем, які можуть виникнути в сфері дисциплінарної відповідальності суддів, С.Щотка виділив наступне - прогнозується, що у великої кількості скарг закінчився строк притягнення до дициплінаної відповідальності суддів.
Слід відзначити, що, за словами М.Патрюка, Комісія найближчим часом не планує оголошувати добір кандидатів на обрання суддів, оскільки на даний момент обмаль вакансій, а багатьох суддів, які подали заяви про відставку, ВР так не звільнила. Окрім того, в резерві більше тисячі кандидатів, а тому пріоритет надаватимуть їхньому призначенню.