Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Чергова робоча нарада керівництва Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ з очільниками апеляційних судів присвячувалася переважно обговоренню тенденцій щодо узагальнення практики розгляду справ, у яких обвинувачені особи перебувають під вартою. Втім, під час спілкування в голів апеляційних судів виникло бажання з’ясувати шлях, яким Феміда повинна рухатися в нових умовах.
Друга річниця дії Кримінального процесуального кодексу принесла не тільки нову судову практику, а й виявила низку проблемних моментів у його застосуванні.
Так, заступник голови ВСС Станіслав Кравченко наголосив на тому, що застосування ч.2 ст.315 КПК в окремих випадках унеможливлює дотримання повною мірою прав і свобод людини та громадянина. Посадовець повідомив, що апеляційні суди, постійно стикаючись із цією проблемою, надсилають до ВСС численні запити, на які отримують лише проміжні відповіді.
На думку ж заступника голови ВСС Марини Червинської, останнім часом колеги з регіонів вимагають від «касаційників» недопустимої з погляду закону конкретики. «Ми не маємо права відповідати на запити, в яких указані обставини конкретної справи. Адже це вважатиметься прямим втручанням у діяльність судді», — наголосила М.Червинська й порадила законникам формулювати запити більш абстрактно, аби у ВСС з’явилася можливість у такий же спосіб протлумачити норму.
Окремим питанням наради стало обговорення закону «Про очищення влади». Свою точку зору із цього питання висловив Голова Верховного Суду Ярослав Романюк. Він пояснив, чому в Пленуму ВС виникла необхідність звернутися до Конституційного Суду з поданням.
Детальніше про хід та результати наради читайте в наступному числі.